טקס פרסי האקדמיה הישראלית לקולנוע על שם שייקה אופיר יתקיים זו השנה השנייה במשכן לאומנויות הבמה באשדוד.

העיר אשדוד עושה בחוכמה רבה כשהיא משכילה להמשיך ולארח את מה שנחשב לאוסקר הישראלי של הקולנוע הישראלי. זה טוב ליחסי הציבור של העיר אשדוד ולמעמדה התרבותי.

פרס אופיר מעניק פרסים על הפעילות הקולנועית השנה שהייתה שנה מאוד מוצלחת לקולנוע הישראלי עם 26 סרטים ישראלים שהוקרנו בבתי הקולנוע בארץ וצפו בהם 1,721,795 צופים.

הסרט שיזכה בפרס הסרט הטוב ביותר, יתחרה על האוסקר האמריקאי בלוס אנג'לס בתחרות הסרט הזר הטוב ביותר שיתקיים בחודש פברואר 2016.

על פרס לסרט הטוב ביותר, מתמודדים הסרטים:

הסרט הטוב ביותר:

"ארץ פצועה" – שמי שינפלד, עמיתן מנלזון, משה אדרי, לאון אדרי

"באבא ג'ון" – דוד זילבר, משה אדרי, לאון אדרי

"היורד למעלה" – איתן מנצורי, אלי מאירוביץ', יונתן דובק, דני גולדברג

"המילים הטובות" – טליה קלינהנדלר, אסנת הנדלסמן קרן, משה אדרי, לאון אדרי

"חתונה מנייר" – ניצן גלעדי

פרינג': "10% ילדה שלי" – עדן צולי, קובי צאיג, שלום גודמן, נאוה לוין, אורי בר-און

בטקס יוענקו "פרסי אופיר" ב-18 קטגוריות מכל תחומי היצירה הקולנועית:

הבימוי הטוב ביותר:

אמיר י. וולף – "ציפורי חול"

ארז תדמור – "ארץ פצועה"

יובל דלשד – "באבא ג'ון"

ניצן גלעדי – "חתונה מנייר"

שמי זרחין – "המילים הטובות" (היה מועמד על כל סרט שביים אי פעם!!).

 

השחקן הראשי הטוב ביותר:

רועי אסף – "ארץ פצועה" (השחקן רועי אסף מועמד שלוש פעמים השנה לשחקן ראשי ומשנה!)

רועי אסף – "חתונה מנייר"

אסף בן שמעון – "המילים הטובות"

משה אבגי – "מלחמת 90 דקות"

עודד תאומי – "ציפורי חול"

 

השחקנית הראשית הטובה ביותר:

תמר אלקן – "האיש שבקיר"

מרים זוהר – "ציפורי חול"

רותם זיסמן כהן – "המילים הטובות"

מורן רוזנבלט – "חתונה מנייר"

נטע שפיגלמן – "נדיה – שם זמני"

 

שחקן המשנה הטוב ביותר:

אשר אברהמי – "באבא ג'ון"

רועי אסף – "המילים הטובות"

דביר בנדק – "ארץ פצועה"

נורמן עיסא – "מלחמת 90 הדקות"

גל תורן – "ירח בבית 12"

 

שחקנית המשנה הטובה ביותר:

פלורנס בלוך – "המילים הטובות"

אסי לוי – "חתונה מנייר"

מלי לוי-גרשון – "פלאפל אטומי"

דבורה קידר – "ציפורי חול"

יובל שרף שבן – "ירח בבית 12"

 

התסריט הטוב ביותר:

"ארץ פצועה" – ארז תדמור ושלמה אפרתי

"האיש שבקיר" – יבגני רומן

"היורד למעלה" – אלעד קידן

"המילים הטובות" – שמי זרחין

"נדיה – שם זמני" – טובה אשר וענת אשר

 

הצילום הטוב ביותר:

"ארץ פצועה" – אסף סודרי

"באבא ג'ון" – עפר ינוב

"חתונה מנייר" – רואי רוט

"ירח בבית 12" – עמית יסעור

"נדיה – שם זמני" – טליה טוליק גלאון

"ציפורי חול" – אמנון זלאיט


כמו כן יעונקו פרסים בתחום:

העריכה, עיצוב אמנותי, תלבושות, איפור, ליהוק, פסקול ומוזיקה מקורית, הסרט התיעודי הטוב ביותר, הקצר והארוך, ולסרט העלילתי הקצר הטוב ביותר.

פרס על מפעל חיים יוענק לאלון גרבוז, מנהלו הפורש של סינמטק תל-אביב אותו ניהל ב-40 השנים האחרונות.

הטקס יתקיים בשיתוף משרד התרבות והספורט, המועצה הישראלית לקולנוע, עיריית אשדוד, פסטיבל "מדיטרנה" אשדוד, הקרן לעידוד הסרט הישראלי מיסודה של התאחדות ענף הקולנוע, סרטי יונייטד קינג ורשת סינמה סיטי.   

בתוכנית:

אנסמבל נגני התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד תלווה את הטקס לכל אורכו בייעוצו המוזיקלי של יורם אזולאי, מחווה מוזיקלית לבמאי ג'ורג' עובדיה בהשתתפות הגדוד העברי וששי קשת, טל פרידמן, אנסמבל ציפורלה, אורנה בנאי וליטל שוורץ והסטנדאפיסט דודו ארז.

בין מגישי הפרסים בטקס:

רותם אבוהב, מלי לוי, ששון גבאי, שמיל בן ארי, מוטי קירשנבאום, מרים זהר, עודד תאומי, רונית אלקבץ, דאנה איבגי, יעל אבקסיס , טל פרידמן, מגי אזרזר, צחי הלוי, מאור שוייצר, דר זוזובסקי, עינת ויצמן, תומר שרון, מיכל טרבס ועידן כרמלי וורד פלדמן.