מועד כניסתו של עובדייה חטאב בלמה של מ.ס אשדוד לכלא הגיע אבל שוב נדחה. הבלם, שהגיש בקשה לבית המשפט העליון לדחות את מועד הכניסה לסיום חג הרמדאן ואף הגיש בקשת חנינה לנשיא המדינה, נענה בחיוב וכניסתו לכלא נדחתה בעשרה ימים. המשמעות: חאטב ייכנס לכלא ב-10 ביוני.

כזכור, לפני למעלה מארבע וחצי שנים, חטאב היה מעורב בתאונת "פגע וברח" בה נדרס אדם למוות בכביש מהיר.

מאז, הוכח בבית המשפט המחוזי בנצרת כי לא ניתן היה למנוע את התאונה וכי לא היה ביכולתו של חטאב לסייע לאותו אדם, לאחר שנדרס על ידי רכבים חולפים שנסעו אחריו.

חטאב הגיש בקשה לדחייה נוספת של המאסר עד אשר תתקבל תשובה לגבי בקשת החנינה שהוגשה לנשיא, אך פרקליטות המדינה התנגדה בתוקף לבקשה.

צילום: אורי קריספין

מקרי העבר מלמדים כי החנינה ניתנת לרוב בזמן ביצוע המאסר וכי לא ממתינים בדרך כלל לקבלת התשובה בעניין החנינה.

מתחילים בריצוי העונש ורק אז, במידה שהחנינה אכן תתקבל, תינתן הקלה בעונש. אם חאטב יחליף את 15 חודשי המאסר בפועל בעבודות שירות, יהיה זה מקרה חסר תקדים.

"משננעלו דלתות בית המשפט העליון, ולא נענתה קריאתנו לעשיית צדק פשוט יומיומי לאדם שעומד להישלח לכלא בשל טעות עובדתית ומשפטית, לא נותר לנו אלא לפנות לחנינת הנשיא שהיא באה מצד הצדק ואינה מונעת עצמה משום שהעניין שהובא בפניו לא מספיק חשוב", ציינו נציגיו של חאטב, עו"ד אביגדור פלדמן ועו"ד ימימה אברמוביץ, בבקשה לדחייה נוספת.

"יודעים אנו כי הנשיא מטפל בבקשות חנינה גדולות כקטנות של רמי המעלה ושל פשוטי העם, בסוגיות הרות גורל של חיים ומוות, אך גם בסוגיות פעוטות ערך, לכאורה שוליות.

אם נפגע אדם על לא עוול בכפו או משום שנשיאת בית המשפט העליון סברה כי עניינו לא מספיק חשוב, הרי שדרך החנינה היא הדרך היחידה שנותרה לו".

צילום: אורי קריספין

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]