משה אוחיון חתום על מסע ההישארות של מ.ס אשדוד. לאורך רוב העונה אוחיון נמנע מלדבר בתקשורת בשל האיסור, והעובדה שאבי בוחבוט הוא על הנייר המאמן הראשי.

אלא שגם באשדוד מבינים שאת עיקר העבודה בטח הטקטית עשה אוחיון. "לא לוקחים כלום מבוחבוט, אבל אוחיון אחראי על מה שקרה אשדוד בסוף העונה", אומרים באשדוד לזכותו של המאמן.

אוחיון דיבר השבוע בתוכנית הספורט של רדיו 103 FM, וסיפר על התפקיד, על השינוי וגם על העונה הבאה. 

"הייתה לנו אמונה שלמה מהרגע הראשון שאפשר לעשות את זה, זה התחיל כבר במסיבת העיתונאים הראשונה - האמנתי לאורך כל הדרך.

החזרנו לשחקנים את חדוות המשחק, הקצב באימונים עלה והקרדיט מגיע להם כי הם עמדו במטרה שהצבנו לעצמנו. מול הפועל חיפה לא שיחקנו טוב, אבל השחקנים היו חדורי מוטיבציה, במשחק הזה היכולת פחות משנה אלא התוצאה"

חלוקת העבודה עם אבי בוחבוט: "לא אמרתי לו שב בשקט, אני אעשה לכם סדר בדברים: למרות שאני לא אוהב את המילה הזו, ככה חינכו אותי בבית, אני הבוס מבחינה מקצועית. אני מכיר את המערכת, גדלתי בה, שיחקתי בה וזה עזר לי".

ג'קי? הוא לא מתערב בבחירת הרכב, אבל לפעמים מייעץ. בחלק מהמקרים קיבלתי את דבריו ובחלק לא, יש לו הצעות טובות מאד לפעמיים והוא מבין כדורגל וברור שטובת המערכת לנגד עינייו, בסוף המילה אחרונה הייתה שלי".התחושות: "אף אחד לא נתן לאשדוד סיכוי להישאר בליגת העל, במיוחד אחרי ההפסד להפועל חדרה. אחרי שריקת הסיום אתמול הייתה לי התפרצות רגשות, בכיתי, הייתי שמחה אדירה וזה ריגש אותי מאוד.

הרגשנו לכל אורך המשחק את האוהדים שהגיעו, זה מוכיח שיש לקבוצה הזו קהל ואני בטוח שברגע שנרוץ למעלה ונשיג ניצחונות אז המגרש יהיה מלא. בלי שום קשר, אני חושב שמגיע לעיר הזו אצטדיון כדורגל חדש". 

עתידו: "אני מאוד רוצה להוציא תעודת פרו, אבל הבנתי שכרגע אין תאריך מתאים לזה ובינתיים אני לא יודע איפה זה עומד ואין לי תשובות.

יש לי חוזה באשדוד לעונה הבאה. ציפיתי להיות עוזר מאמן במשך שנתיים, לא חשבתי שארד לאמן כל כך מהר, אבל זה מה שקרה. אף פעם לא ירדתי ליגה וההרגשה היא אותה הרגשה לא משנה באיזה תפקיד אתה במערכת".

סוד הקסם שלו להישארות: "זה מאוד קשה לבוא לקבוצה באמצע העונה ולשנות. אני חושב שהייתי ישר ואמיתי עם השחקנים לאורך כל הדרך.

השתדלתי להיות משה השחקן, משה החבר ומשה המאמן. אני טוב איתם כל הזמן, אבל לא גם לא פרייאר הם כיבדו את זה. מה שקיבלתי מהם ומהקהל אתמול היה שווה את הכל".

הסגל בעונה הבאה: "אני לא זה שמקבל את ההחלטות, ההגדרה שלי היא עוזר מאמן ונראה מה יהיה אחרי שיקבלו החלטות לגבי העונה הבאה מבחינת המבנה של הצוות המקצועי.

ג'קי אמר שהוא צריך שבועיים או שלושה להחליט ולעשות בדק בית. אני חושב שצריך לבנות סגל יותר קצר עם פחות שחקנים, אבל יותר איכות, להויסף לקבוצה שחקנים עם ניסיון שגם אם לא יהיו בהרכב, יהיו בסגל ויתרמו מהניסיון ותחרות באימונים.

אבל עבר בסך הכל יום אחד ואנחנו רוצים לשמוח עכשיו.

אני חושב ששחקנים כמו שפונגין, צרויה וגורדנה, חברה מנוסים, יכולים לעזור וצריכים להישאר. לבנות רק על צעירים זה מאוד קשה. המפתח זה השילוב בין הצעירים לוותיקים בדיוק כמו שהיה שאני הייתי שחקן ונלחמתי מול שחקנים בכירים יותר ודחפתי באימונים כל הזמן".

ג'ראפי? אני רוצה בשבילו שהוא יגיע לקבוצות גדולות באירופה כי הוא שוער מצוין, אבל בשביל אשדוד אני מקווה שהוא יישאר".

צילום: אורי קריספין

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]