ג'קי בן זקן, היה מאושר בסיום המשחק נגד הפועל חיפה (1-0), משחק ניצחון שהבטיח למ.ס אשדוד עונה נוספת בליגת העל. עונה לא פשוטה עברה על האיש, שכבר ראה את ליגה לאומית מגיעה.

אחרי המשחק ולאורך השבוע האחרון הוא דיבר בצורה מפורטת על העונה שעברה, על הפן האישי, השחקנים, המטרות וחשבון הנפש גום על התעיד המקצועי ועתיד הכדורגל בכלל בעיר. 

על ההישארות בליגה: "מעבר לכך, אלה השחקנים שהיו חבורה של גברים לוחמים עם אמונה שאפשר לעשות את זה.

אמרתי להם כל הזמן: 'אם תרצו, אתה תצליחו'. במשחקים האחרונים היה ברור שאנחנו רוצים יותר. השתנה משהו ברצון כי שחקנים מוכשרים היו כאן למן תחילת העונה".

"לפעמים כשהייתי מדבר עם השחקנים על הסיכויים לשרוד ומסתכל לכולם בעיניים זה היה נראה כמו פסיכולוגיה בגרוש, אבל באמת האמנתי בהם וראיתי שיש על מי לסמוך.

"מה שעוד שינה את התמונה זה החיבור של שחקנים כמו רועי גורדנה, שגיב יחזקאל ובן רייכרט למ.ס. אשדוד. הם התחברו מיד למועדון והפקנו מהם הרבה יותר".

על העזרה מצד הפועל ת"א אמר בן זקן: "הפעם היחידה שמ.ס. אשדוד ירדה ליגה היתה לפני ארבע שנים. הפועל תל אביב הורידה אותנו בבלומפילד עכשיו, אני מצדיע למועדון הפועל תל אביב.

רק מועדון גדול וענק יכול לשחק גם במחזור האחרון כשאין לו לכאורה מטרות. פעם אחת היינו אלה שסבלו מזה וירדנו ליגה והפעם אנחנו גאים שיש מועדון כמו הפועל תל אביב בכדורגל הישראלי".

אשר לעונה המטלטלת שעברה על הקבוצה אמר בן זקן: "כל הטעויות שהיו העונה הן שלי, כי בסוף אני מקבל את ההחלטות האחרונות. אנחנו לא מועדון של עשרות אלפי אוהדים אבל אנחנו אחלה מועדון עם חממה טובה ויש לנו גם אוהדים שהגיעו היום ותמכו בקבוצה".

"עוד לא חוויתי אליפות אז לא יודע מה ההרגשה, אבל זאת תחושה עילאית. אחרי המשחק מול סכנין כאב לנו, לא רוצה לגעת במה שהיה באותו משחק. אבל מיד למחרת התעשתנו. מגיע שאפו לשחקנים ולצוות המקצועי. לאורך כל הדרך כשאף אחד לא האמין, הם האמינו, וראיתי את זה בעיניים שלנו.

"בניגוד למועדונים אחרים שחוו ירידות ולא הצליחו להתאושש, אנחנו מועדון חזק ויציב. יש לנו מחלקת נוער מצוינת ודור עתיד טוב. גם אם היינו יורדים, לא היה לי ספק שהיינו חוזרים תוך עונה לליגת העל. אני לא יודע מאיפה היה לי האומץ להביא את בוחבוט".

על חשבון הנפש והטעויות העונה אמר: "היו כל כך הרבה טעויות, אי אפשר לסכם אותן. אני חושב שהנושא המרכזי הוא שהייתי רחוק מדי מהמועדון ולא חשתי מספיק את הדברים.היו הרבה בעיות במהלך העונה. אבל החודשיים האחרונים היו מדהימים מבחינת קצב ואווירה. הייתי בשישי באימון וזה הרגיש כמו אימון אחרי אליפות".

כמובן שאני צריך לעשות בדק בית רציני איך אני, אחד שבמשך 17 שנה, החליף מאמנים שאפשר לספור אותם על כף יד אחד, ובארבע שנים האחרונות כל כך הרבה מאמנים היו פה והלכו, ויש פה אשם אחד והוא מדבר איתך לא יודע מי יהיה פה בעונה הבאה".

על היריבות והמאבק בתחתית: "מכבי פתח תקווה זה מועדון גדול, בהתנהלות שלו ובמחלקה שלו. אין לי ספק שהם ראויים לליגת העל ויחזרו מהר מאד.זה קורה כשיורדים ליגה.

על העתיד בכלל ועל המאמנים: "לא יודע מי ימשיך. אנחנו עכשיו חוגגים. צריך לעשות פה חשבון נפש, בעיקר אני. נעשה את חשבון הנפש כדי שלא נחווה עוד כזו".

על הפן האישי שלו: "ביליתי סוף שבוע מדהים עם אשתי באילת. טיפולים, ספא, בית כנסת. היום היה לי יום עבודה רגיל סיימתי ב-19:00 ובאתי למשחק.

החיים לימדו אותי שגם כשהגרוע מכל קורה, צריך להבין למה זה קרה, לבחון, ולקחת את זה למקום אחר. גם אם היינו יורדים ליגה היינו מנסים למצוא את הטוב".

על השופטים: "כמעט ירידה הייתה רשומה על אוראל גרינפלד. זה היה כאב גדול אם המועדון הזה היה יורד ליגה לא בגלל יכולת אלא בגלל טעויות שיפוט.

זה היה כאב גדול. מי שצריך לעשות חשבון נפש זה צוות השיפוט, אוראל והקוון שלו. כי קרו דברים שלא צריכים לקרות. הוועדה המקצועית של איגוד השופטים בדקה והסתכלה. כל מי שקשור לכדורגל צריך להפיק לקחים. לא העיקר זה הדוח והכספומט של “בוא תשלם לנו”. העיקר זה לתקן.

ההתאחדות והמנהלת גם צריכים לתקן ולא כאילו לא רואים. אני שמח שאני יכול לדבר מהמקום שאני נמצא בו, שום דבר לא אישי. מדובר בספורט ובכדורגל ושכל אחד יעשה את החשבון נפש שלו".

על הקהל ועתיד הכדורגל בעיר: "אני רוצה שהקהל באשדוד יגיע בחינם למשחקים שלנו. גם כך ההכנסות שלנו מקהל אינן גבוהות.

לאור החודשיים האחרונים אנחנו מועדון שצריך להיות בליגת העל. ואתה יודע מה? גם יש לנו קהל. אנחנו צריכים לראות איך לא מפספסים את ההזדמנות הזאת שהגיע הקהל ולעשות בדק בית למה הם לא היו עד היום".

אנחנו מתוקצבים על ידי הרשות העירונית ואני אשמח אם אוהדים מאשדוד יוכלו לבוא ולראות אותנו בחינם או בסכום סמלי כחלק מתרומה שלנו לעיר. זה תלוי במנהלת ובהתאחדות שלא מוכנות לכך".

על עתידו באופ אישי: "אני לא הולך לשום מקום, נעשה הכול כדי שהעונה לא תחזור על עצמה. אמרתי שנעשו ואני עשיתי טעויות העונה. זה מפעל חיי, אני נשאר במ.ס אשדוד אין שאלה בכלל".

צילום: אורי קריספין

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]