שיעורי המתמטיקה בבתי הספר התיכוניים הם עניין רציני. הרבה ילדים מתקשים, בעיקר בשלבים הראשונים לעקוב אחרי כל החומר הנלמד ומדד ההצלחה בלימודים, עדיין לרוב נבחן לפי הישגים במקצועות מתמטיקה ואנגלית.

שרית ברונשטיין, אם לארבעה ילדים החליטה לפני כשנה להקים ערוץ יוטיוב ולבנות אתר בו היא מציעה שיעורי מתמטיקה "פרטיים" אך פומביים ומופצים לרוב ללא עלות (יש גם קורסים בתשלום סמלי) שיתנו מענה לתלמידים וגם להורים- שלא יצטרכו לשלם ערימות של כסף על מורים פרטיים באופן חינני, נוח, זמין ומותאם לדור הצעיר, שכן הם  גם ככה כל הזמן נמצאים ביוטיוב וברשתות החברתיות.

צילום: מיכל ברונשטיין
היא לא מורה, היא מגיעה ממקום אחר לגמרי, מעודדת אותם ומראה להם שאם לומדים מהבסיס שלב אחרי שלב, כל אחד יכול. היא מאמינה שילד שלא מצליח במתמטיקה הביטחון העצמי שלו נמוך... ברגע שתלמיד מבין שהוא יכול בדיוק כמו תלמיד אחר- זה מעלה אותו קדימה.

"תלמידים צופים בזה. קיבלתי תגובות כמו: "זה עזר לי", "את ממש מקסימה, תוכלי להעלות סרטונים בנושאים מורכבים יותר?" זה מעודד ומאוד כיף לראות שיש התעניינות וגם דרישה לתכנים נוספים", אומרת ברונשטיין.

עד כה היא פרסמה כ- 40 סרטונים שונים, כולם כמובן עוסקים במתמטיקה, אבל בהמשך היא מתכוונת להעלאות סרטונים של טיפים איך ללמוד למבחנים, איך לסדר את הזמן שלך- לפי לוח תכנון חודשי, איך לסדר את השולחן , סרטוני השראה ומוטיבציה... למה בכלל ללמוד מתמטיקה? ועוד..."
מתמטיקול
איך עברת מראיית חשבון לבלוג יוטיוב?
"בער בי הרצון הזה לעשות משהו אחר. הרגשתי יצירתית ולא ידעתי איך לעשות את זה... המצאתי את עצמי מחדש- הקמתי משהו שהוא אמיץ, לקחתי את כל החומר הלימודי במתמטיקה ישבתי מול המצלמה בניתי מערכי שיעור וכל מה שצריך מסביב. אני מקנה להם את החומר ודוגמאות לתרגול ולאחר מכן ממש מתרגלת איתם את החומר- הם יכולים לתקוף ולגשת לתרגיל יחד איתי.

למה דווקא השם מתמטיקול?
"חיפשתי מלא שמות ויום אחד גיסי זרק את השם. חיפשתי משהו עם מתמטיקה ומילה נוספת... COOL זה טוב, זה קליט וקליל ועל הדרך זה כמו SCHOOL... והמטרה היא כמובן ללמד".

הנה סרטון לדוגמה- כיצד לפרק "טרינום"?

ברונשטיין מעבירה בוידיאו בלוג שמופץ חינם ביוטיוב שיעורי מתמטיקה לתלמידי חטיבת הביניים מכיתה ז'- ט'. היא עצמה מופיעה בחלון קטן בצד ימין או שמאל, כשברקע מוצג החומר הלימודי באופן ברור, נקי, מסודר וצבעוני שקורא לתלמידי להגיע וללמוד. בעקרון בגילאים הללו מחלקים אותם לרמות שונות אבל היא מלמדת הכל מהבסיס ועד לשיעורי היותר מורכבים. כל אחד יכול להרשות לעצמו ולהרגיש בנוח, כשהוא לבד, בבית אל מול המחשב ללמוד יחד איתה.

***אל שרית ברונשטיין הגענו דרך קהילת ה"שוות" של אשדוד והסביבה. יש לכן גם פרויקט? חלום? כישרון מיוחד? תוכלו לפנות אלינו במייל: [email protected]

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]