מרגישה שאיבדת את היצירתיות? שהמעיין הנובע שמניע אותך לשאיפות קצת יבש? רוצה זמן לעצמך? לחקור רגע מחדש מה את רוצה לעשות מבלי שיהיה מי שיבקר אותך- בטח לא ביקורת עצמית? מחפשת שפה חדשה להביע את עצמך?
הרבה מאיתנו מרגישות תקועות לעיתים בתהליכים אישיים, יצירתיים, בעיקר בעבודה ואפילו בחיים האישיים. תחושת התקיעות קשורה לרוב בביקורת עצמית קשוחה שיש לנו ואנחנו ממעטות להאמין בנו ואולי נמנעות לעשות דברים.

היומן הויזואלי מיועד בעיקר לנשים- בסדנה כל אחת מכינה יומן אישי בכריכה אישית. לייצר לעצמכן תשתית בתוכה תוכלו לעבוד. את הסדנה מעבירה מטפלת בתנועה (במקור) שמשלבת תהליכים של נשימה ודמיון מודרך במפגשים. היומן הויזואלי הוא צורת עבודה שנפוצה ברחבי העולם. בארץ היא פותחה על ידי רקפת הדר. בתיה בובר מנחת הסדנה תעביר באותה הגישה אחרי שהוכשרה אצל הדר בכמה קורסים כאלה.
יומן ויזואלי-כמעיין המתגבר. יח"צ
בתיה בובר, מנחת סדנאות יומן וטיפול בתנועה עובדת כמטפלת בתנועה במשרד החינוך (מתי"א) ובעלת תואר שני בטיפול בהבעה ויצירה מטעם אוניברסיטת לסלי מספרת לנו אודות עבודתה: "טיפול בתנועה היא שיטת טיפול רגשי המשלבת טכניקות תנועה שונות ופסיכותרפיה. הטיפול הוא תהליך המקדם אינטגרציה רגשית, גופנית, חברתית וקוגניטיבית של המטופל. טיפול בתנועה מושתת על התפיסה כי הגוף, היציבה והביטוי התנועתי של אדם משקפים בעת ובעונה אחת רגשות ודפוסים פנים נפשיים יחד עם דפוסים בין אישיים ותרבותיים. עבורי טיפול בתנועה הוא פסיכותרפיה שנקודת המוצא שלה והכלי העיקרי שלה הוא החוויה הגופנית של האדם. הכול (כמעט) מתגלם ובא לידיי ביטוי בגוף, ולכן גם ניתן לשנות ולטפל בקשיים נפשיים באמצעות עבודה גופנית. בסדנה אני משתמשת בדיבור, בקשב לגוף ולתחושות גופנית ועבודה על הנשימה, בתנועה וגם בציור, כתיבה ודרמה. (תנועה יכולה להיות נשימה, הליכה, תנועות שפותחו ביוגה בצ'י קונג ובפלנדנקייז וגם כמובן ריקוד חופשי ותנועה אותנטית).מתודת העבודה שלי אינה קבועה והיא לחלוטין ערה לצורך של משתתפי הסדנה. יחד עם זאת העבודה שלי נשענת על אופן ההתבוננות של הפסיכותרפיה ה"מסורתית".
יח"צ
במסגרת שמונה מפגשים מקבלים קורס בסיסי יחסית, טועמים בו כל מיני טכניקות של עבודה ומקבלים כלים לעשייה: נגיעות בצבעי מים, אקריליק, הדפסים, קולאז'ים. הכול ידני, לא מדובר בעבודה מול מחשבים או דיגיטלית. נחשפים לכל החומרים הכי כיפיים דרך טכניקות שונות וכל אחת ממלאת את זה בתוכן האישי שלה, כשהמטרה היא לתת ליצירתיות לעבוד ופחות לעבוד דרך הראש. במפגשים תתקיים חקירה של החומרים השונים, שתביא כמעט אוטומטית לכניסה למצב "מדיטטיבי" של שקט וחיבור לעצמך, לא להתעסק בתוצר אלא בתהליך... חזרה למעין עולם ילדות משחקי, של לבדוק כיצד חומרים עובדים, ירידה אל הבסיס של דברים.

המנחה נמצאת שם כדי להכיל את התהליכים שקורים. אם למישהי צף נושא כלשהו של קושי שחוותה - ניתן יהיה לשתף בקבוצה. הסדנה לא מיועדת ספציפית לכאלו שיש להן רקע אמנותי בציור אלא לכל אישה שנמצאת בתהליך חיפוש, שרוצה לחקור ולהכיר את עצמה ולנסות לפתור דבר כלשהו או לגלות משהו חדש.

יומן ויזואלי אישי נשי- בואי להכיר עצמך מחדש .המפגשים יתקיימו במוזיאון אשדוד לאמנות, רחוב דרך ארץ 8, אשדוד. החל מתאריך 22.11, מידי יום רביעי בשעה 09.30-12.30. לפרטים נוספים והרשמה- מאיה: 08-8545180

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]