הרב ראובן וובשת. צילום: נעם ריבקין פנטון

בסוף חודש מרץ השנה אישרה הממשלה 40 תקנים לרבנים וקייסים לבני העדה האתיופית. לפי החלוקה 20 רבנים ו- 20 קייסים שיעניקו שירות לא רק לבני העדה האתיופית ובכך ישולבו בתוך המועצות הדתיות כנותני שירות.

בשבוע שעבר התקיימה במשרד לשירותי דת פגישה של הוועדה המייעצת לקביעת הגדרות התפקידים לקייסים ולרבנים לעדה האתיופית שיעבדו תחת המועצות הדתיות.

מנכ"ל המשרד עו"ד עודד פלוס אמר :"מדובר במעבר לשלב הביצוע אני רוצה להביא לידי ביטוי את החלטת הממשלה ולראות את מינוי הקייסים והרבנים ושילובם המיטבי".

setImageBanner('3671c112-697a-4859-a77c-e8fde1a51924','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',510,80);

נציגי העדה האתיופית שהיו שותפים להובלת המהלך ברכו את השר לשירותי דת דוד אזולאי ומנכ"ל משרדו :"אנחנו חששנו בהתחלה וחשבנו שמדובר בעוד הליך בירוקרטי שנועד לתקוע את המהלך ההיסטורי. עד מהרה ראינו שיש לנו שותפים שבאמת רוצים לקדם את העדה האתיופית בישראל. במשרד לשירותי דת יושב שר ומנכ"ל שדואגים לקהילה האתיופית".

בכדי לעבור במהירות לשלב הביצוע הוקמו שתי וועדות שיעבדו במקביל אחת תעסוק במינוי רבני קהילות והשנייה תעסוק במינוי הקייסים.

הרב ראובן וובשת הרב הראשי ליהודי אתיופיה אמר:" רבני הקהילה והקייסים יתנו מענה למאות פניות בנושאי דת וקהילה דבר שעד היום טופל שלא במסגרת הפורמלית של המועצה הדתית. כניסתם של הרבנים והקייסים לתוך המועצה הדתית תעניק את הכבוד הראוי למנהגים הרוחניים של הקהילה".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]