צילום: יח"צ- נמל אשדוד

בביקור בנמל אשדוד, אמר שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' בטקס הרמת כוסית את הדברים, עוד אמר השר: "תודה על העבודה הרצינית והחרוצה. תודה בראש ובראשונה לכל העובדים והעובדות המסורים, ותודה להנהלה ולדירקטוריון.

אתם מוקד של גאווה לאומית עבורנו, עבור מדינת ישראל. שבירת שיא הפריון ברבעון האחרון מלמדת את כולנו שכשיש רצון יש הצלחה. מדינת ישראל מודה לכם על כך".

עוד התייחס השר לשינוי הקרב בנמל, עם פתיחת הנמלים החדשים, ואמר:" האתגרים של השנה החדשה בהיערכות לקראת פתיחת התחרות הם גדולים ומרתקים, ואני בטוח שבכוחות משותפים - הממשלה, ההנהלה והעובדים - נעמוד בהם בהצלחה. נהפוך ביחד את הנמל למרצדס שיודע לתת פייט ולשרת את צרכי המשק בזכות ולא בחסד."

יו"ר דירקטוריון נמל אשדוד, אורנה הוזמן בכור, בירכה את הנוכחים והוסיפה: "זו שנה משמעותית עבור נמל אשדוד, שנה מאתגרת, ערב פתיחת התחרות, ויש לנו את היכולות לעמוד בה.

זה הזמן לומר תודה לעובדים – שברנו שיא של כל הזמנים, והכל בזכותכם. הגדרנו תקציב השקעות של 2 מיליארד שקל ונעמוד בו עד למועד פתיחת הנמלים החדשים.

המנוף השביעי והאחרון שרכשנו יחל לפעול לאחר החגים, אולם המנוף השישי כבר עובד והגדיל את התפוקה שלנו באופן משמעותי".

הוזמן בכור התייחסה לנושא הרגולציה והסכמי העובדים ואמרה: "אנו צפויים לחתום על הסכמים מול העובדים, יחד עם המדינה והוועדים. היום אנחנו הרבה יותר מוכנים לסגור את ההסכם. אנחנו מרגישים שהעובדים מבינים, הם קשובים".

מנכ"ל נמל אשדוד, איציק כהן ציין "אנו נמצאים בימים שיש לבצע חשבון נפש על השנה שחלפה, וכולנו מקווים ומצפים שכל שנה תהיה טובה מקודמתה.

לא נתעלם מהשנה הנוכחית של עשייה והתפתחות עם שבירת שיאים חדשים לפריקת מכולות ולפנינו שני פרויקטי ענק לשיפוץ רציפים. עם זאת, אנו מחויבים להיערך למנועי צמיחה חדשים, למתן שירות מיטבי, בסטנדרט גבוה ביותר, תוך פעילות כלכלית להגדלת הפריון. נמשיך ונחזק את יכולותינו".

עוד נכח באירוע, ד"ר יורם זבה, נשיא לשכת הספנות, אשר סיפר כי הוא מרגיש שינוי לטובה בנמל: "זה מתבטא במספר ידיים עובדות, במצב הציוד וזמן ההמתנה של האוניות.

הנמלים החדשים שיקומו, לא באו להחליף אתכם אלא להתחרות בכם, ואתם יודעים לעמוד בה. האינטרס שלנו, של הלקוחות, הוא זהה לשלכם – התחרות טובה לכולנו. אני מאחל לכם תחרות הוגנת לכל הדרך".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]