צילום: שמואל סרדינסעל רקע הסערה שעוררה פרשת הגננת המתעללת מראש העין, אשדוד מצטרפת למחאה הארצית והערב (ראשון) בשעה 19:00, במקביל להפגנה המרכזית בתל אביב ולהפגנות נוספות ברחבי הארץ החלה הפגנה מול בניין עיריית אשדוד בדרישה למהפכה בחינוך לגיל הרך.

כאמור, מעשיה של הגננת מעודה שדווחו ע"י הסייעת שעבדה איתה לשלטונות החוק הביאו את המשטרה לבדוק את סרטי מצלמת האבטחה בה התגלו הזוועות. אמש נודע גם שביתה של הגננת נשרף, ככל הנראה ע"י צעיר המקורב לאחת המשפחות של ילדי הגן.

צילום: שמואל סרדינס

"כאמא לארבעה ילדים" - אמרה בת חן, ממובילות המחאה באשדוד, "חשוב לי להגיד כי המצב בו כל מי שרוצה לטפל בילדים - יכולה, חייב להפסיק! העובדות במסגרות הללו אינן "גננות". גננת היא מי שקיבלה הכשרה איכותית בתחום, שלמדה חינוך לגיל הרך, רכשה תואר ראשון ותעודת הוראה".

"לצערנו במדינת ישראל רוב העובדות עם ילדים בגילאי לידה עד שלוש לא עברו הכשרה ובוודאי שרובן המכריע אינן גננות" - הוסיפה, "הסינון, המיון והקבלה לעבודה לוקים בחסר ואינם מציבים סטנדרטים גבוהים למי שאמונה על חינוכם, בריאותם והתפתחותם של פעוטות רכים בגיל קריטי זה. נדרש פיקוח קפדני בכל גן, משפחתון, פעוטון וכיוצא בזה! פיקוח וליווי קבוע לצוות הגן".

"ילדינו לא הפקר!" – פרסמו המארגנים בדף האירוע בפייסבוק, "נדרשת הכשרה ראויה ופיקוח קפדני בכל גן, משפחתון, פעוטון וכיוצא בזה, וכן החמרת הענישה למתעללות. מערכת החינוך בישראל משאירה את הפעוטות מחוץ למעגל החינוך הממלכתי. הגיע הזמן שמדינת ישראל תיקח אחריות מלאה על החינוך בגיל הרך, תפעיל ותפקח עליו באמצעות משרד החינוך, ובכך תאפשר גם חינוך איכותי מגיל 0 וגם הזדמנות כלכלית למשפחות להצליח".

בין הדרישות שיועלו הלאה למשרדי הממשלה - לקיחת אחריות ממשלתית על הגיל הרך מלידה ועד גיל 6, הגדרת תנאי סף של השכלה רלוונטית משמעותית לכל מי שרוצה לטפל בילדים, הגדרת המטפלות והסייעות כנשות צוות חינוכי ולא כתפקיד מנהלי, חקיקת תקנות באופן דחוף לחוק הפיקוח והעברת חוק המצלמות, אכיפה והחמרת הענישה למתעללות והתקנת מצלמות בכל גן ומשפחתון עם גישה להורים לצפות בכך בכל רגע נתון.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]