תאונה באשדוד | צילום: עופר אשטוקר

בחודשי הקיץ השגרה נשברת ואנשים מבלים יותר מחוץ למסגרות או בחופשה, כאשר החום הכבד מגביר את העייפות וקשה יותר להתרכז. על פי ניתוח של עמותת אור ירוק לנתוני הלמ"ס לחמש השנים האחרונות, עולה כי החודש בו המסוכנות הגבוהה ביותר להיפגע בתאונת דרכים בתחום העירוני הוא חודש יוני.

בחמש השנים האחרונות נפגעו בתאונות דרכים בחודש יוני 6,456 בני אדם בתאונות דרכים בערים ובישובים, החודש הבא אחריו במסוכנות הוא מרץ שבמהלכו נפגעו 6,312 בני אדם. החודש בו המסוכנות היא הנמוכה ביותר הוא החודש החורפי דצמבר כאשר בחמש השנים האחרונות נפגעו בתאונות בחודש זה 5,182 בני אדם.

באשדוד לעומת זאת נמצא כי החודש המסוכן ביותר להיפגעות בתאונות דרכים הוא ינואר במהלכו נפגעו 220 בני אדם בין השנים 2014-2018, הבא אחריו במסוכנות הוא מרץ במהלכו נפגעו 211 בני אדם בחמש השנים האחרונות.

"החום הגדול כבר הגיע ואנו עוברים ימים של שרב וחמסין, הרכב לוהט והעייפות גוברת" - נמסר מעמותת אור ירוק, "כל אלה מכבידים על הנהיגה ופוגמים בערנות שלנו. חשוב להיכנס לכלי הרכב לאחר מנוחה והתרעננות, להקפיד לשתות משקאות קלים לפני הנסיעה ולנסוע ברכב ממוזג ומאוורר. במידה וחשים עייפות במהלך הנהיגה חשוב לעצור להתרעננות במקומות המיועדים לעצירה, לאכול משהו קל ולשתות משקה צונן ורק לאחר שמתאוששים ניתן להמשיך בנסיעה".

ארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "בדיקת החודשים בהם נרשמת היפגעות יתר בערים מאפשרת לכלל הגופים האמונים על הבטיחות בדרכים ובהם ראשי הערים, משטרת ישראל ומשרד התחבורה והבטיחות בדרכים, לפעול באופן ממוקד יותר לשיפור הבטיחות. נתונים אלה יכולים להוות כלי אפקטיבי להקטנת מספר התאונות והנפגעים. בחודשים האדומים חייבים להגביר את המודעות לתאונות הדרכים ובעיקר את הנוכחות והנראות המשטרתית כדי למנוע עבירות תנועה שיסכנו את החיים של כולנו. החופש הגדול כבר כאן וגופי הבטיחות חייבים לשלב ידיים כדי שכל הילדים יחזרו אל  ספסל הלימודים בריאים ושלמים".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]