צילום: יעקבי שמעוןלפני כשנה הוצבו 4 תמרורי נכים בחניון של בריכת לברון ברחוב נתן אלבז. יפה שיש התחשבות בצרכי הנכים אך הצבת התמרורים נעשתה בצורה חלמאית ביותר. ראשית, התמרורים הוצבו בצפיפות. חוק נגישות לנכים קובע רוחב חניה מינימלי של 2.5 מטר לכל חניה, מן הסיבה שיש לאפשר לנכה פתיחת דלתות מכסימלית כדי שיוכל להיכנס ו/או לצאת מרכבו בנוחות.

בפועל, כפי שרואים בתמונה, רוחב החניות נע בין 1.6 מטר ל1.3 מטר. מה חשב לעצמו הקבלן שהציב את התמרורים, שהנכים מגיעים למקום על קטנוע?

שנית, על פי הנחיות משרד התחבורה, חובה לסמן את גבולות החניות בלבן. אמנם אין חובה לצבוע את שטח החניה בכחול אך זו אופציה מבורכת כדי לא להטעות את הציבור. בפועל אין כלל סימונים של גבולות החניות.

פנינו לפני למעלה משנה למוקד 106 ותיארנו את הליקויים. חלפו חודשים ולא נעשה דבר. פנינו שוב למוקד. לפני כחודש ימים  שלחנו תזכורת ל- 106 עם העתק לראש העיר ולמנהל המוקד מר דוד דבש - ושוב לא נעשה דבר. החלמאות בעינה ניצבת, אות קלון לעושי המלאכה.

כך עושים זאת נכון

לפני שבועיים (6.6.19) העלינו את הנושא ישירות בפני המנהל מר דוד דבש, שהבטיח להתערב ולתקן את המעוות. חלפו שבועיים, ביקרנו במקום ועדיין לא נעשה דבר.

הקיץ הגיע ועמו הצפיפות בחניה. בהעדר הצבה נכונה וסימון של שטח החניות לא ניתן לבצע אכיפה במקום לאכזבתם, מורת רוחם ותיסכולם של הנכים.

כתב וצילם: יעקבי שמעון

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]