גובה הרמזורים שונה - הנהגים הפסיקו להתבלבלבתחילת חודש ספטמבר דיווחנו כאן באשדוד נט על הצומת שגורם לאשדודים להכנס לצומת באור אדום. רבים האשימו את ערנות הנהגים, או טענו שהם התעסקו בנייד. אך כאשר העדויות מהמקום המשיכו לזרום עוד ועוד - יצאנו לשטח לראות מה גורם לבלבול לכל כך הרבה נהגים.

כפי שדיווחנו בכתבה, בבחינה של העמדת הרמזורים במקום, אפילו לא בעין מקצועית, משהו נראה לא תקין. שני הרמזורים, זה שמורה על פניה שמאלה וזה שמורה על נסיעה ישר או פניה ימינה, נמצאים מול הנהגים באותו הגובה בדיוק. לנו זה נראה מוזר במבט ראשון, אז נסענו לצמתים אחרים בעיר לראות כיצד מוצבים שם הרמזורים במקרים דומים.

הרמזורים לפני השינוי:

צומת הרצל - חיים משה שפירא

ואכן, בשדרות בני ברית, שדרות ירושלים ואפילו בשדרות הרצל עצמם, הצבת הרמזורים שונה מאשר בצומת זה. בכל הצמתים שבדקנו הרמזור שמורה על פניה שמאלה נמוך יותר מהרמזור שמורה על נסיעה ישר או פניה ימינה. בצורה זו מבוצעת הפרדה בין הרמזורים, הפרדה שנועדה למנוע מקרים של התבלבלות.

בכתבה המלצנו לעירייה לבצע במהירות האפשרית הגבהה לרמזור הבעייתי. "כך לפחות תעשה עיריית אשדוד את המאמץ מצידה למנוע את התבלבלות הנהגים ואולי אף למנוע את התאונה הבאה", כתבנו בידיעה.

ואכן, השבוע התבשרנו כי בעקבות הכתבה באשדוד נט, הרמזור הוגבה ונוצרה הפרדה ברורה בין שני הרמזורים. מבדיקה שערכנו באשדוד נט עולה כי מאז השינוי כמעט ולא היה בלבול בקרב הנהגים במקום. השינוי הביא לירידה דרסטית במספר המתבלבלים.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]