הפגנת צעירי הקהילה האתיופית באשדוד | צילום: שמואל סרדינס

כפי שפורסם מוקדם יותר היום - בהתאם לבקשת אביו של סלומון טקה, ההרוג בן העדה האתיופית, להמשיך במחאה עם תום ימי השבעה (היום - ב'), הפגנות הקהילה האתיופית ייתחדשו ברחבי הארץ אך "בלי אלימות, בדרכי שלום". 

לפי שעה לא ברור אם גם באשדוד יחזרו הצעירים מהקהילה האתיופית לחסום את הכביש בכניסה הדרומית, והאם ההפגנה תגלוש שוב לאירועים אלימים. בהתאם לכך משטרת ישראל נערכת לקראת קיומן של מחאות וקוראת למפגינים לשמור על החוק והסדר - "כן למחאה לא לאלימות".

סנ"צ שמעון פורטל, מפקד תחנת המשטרה אשדוד | צילום: שמואל סרדינס

מהמשטרה נמסר: 
נבהיר כי המשטרה תאפשר מחאה לגיטימית, אולם לא תאפשר ותפעל בתקיפות מול התפרעויות והפרות סדר אלימות שיכוונו כלפי שוטרים או אזרחים באשר הם, במטרה לשמור על שלום הציבור ובטחונו.

המשטרה ניהלה ועודנה מנהלת שיח רציף ומאמצי הידברות ממושכים במטרה למנוע אלימות מכל סוג שהיא, ובפרט פגיעה בשוטרים, אזרחים ורכוש. לצערנו, בשבוע שעבר חלק מהמוחים ניצלו זאת לביצוע מעשי אלימות וונדליזם, כלפי שוטרים ואזרחים והמשטרה עצרה עשרות חשודים.

משטרת ישראל תמשיך לאפשר את חופש הביטוי והמחאה כחוק, אולם לא תאפשר התפרעות אלימה, וניסיון לפגוע בשוטרים, אזרחים ורכוש בניגוד לחוק.

צילום: שמואל סרדינס

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]