סטלה ויינשטיין

סוגיית הפיקוח על הגנים הפרטיים שנמצאת כעת על סדר היום הלאומי, זכתה כבר להתייחסותה של עיריית אשדוד אשר גיבשה פתרונות מעשיים הכוללים: התקנת מצלמות, מיפוי מקיף של כל הגנים, הסדרת רישיונות עבודה, הקמת יחידה מתאימה במינהל לשירותים חברתיים והשקת אתר חדש שישמש כתובת ומקור מידע להורים. אשדוד: המהפכה בעצומה ואנו בטוחים שהמודל שלנו יאומץ בקרוב בכל הארץ.

על פי דובר העירייה אדי בן חמו, עיריית אשדוד הייתה הראשונה בישראל שהציעה פתרונות ממשיים לשמירה על הילדים בגנים הפרטיים.

במסגרת תכנית מקיפה שהובילה חברת המועצה רו"ח סטלה ויינשטיין, בגיבוי ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, הוצעה מעטפת שלמה של טיפול בסוגיית הפעוטונים והגנים הפרטיים וכבר עברה תהליך של אישורים, תקצוב וביצוע חלק מהמשימות בתכנית.

התכנית כוללת כאמור את הפעולות הבאות:

מיפוי כל הגנים הפרטיים בעיר, הסדרת הפעילות בהתאם לקריטריונים שקבע משרד הכלכלה, התקנת מצלמות בגנים, הקמת יחידה שתפקח על פעילות הפעוטונים, גיבוש תו איכות מיוחד שייקרא "טף-אשדוד" והשקת אתר חדש עבור ציבור ההורים.

עד כה הצליחה עיריית אשדוד למפות כ-150 פעוטונים וגנים פרטיים וממשיכה בפעילות הראשונה והחשובה להסדרת הפיקוח על המוסדות הללו.

מיפוי הגנים מצטרף להחלטת ועדת הכספים להקצות 2 מיליון ₪ עבור התקנת מצלמות במוסדות הללו והקמת יחידה בתוך המינהל לשירותים חברתיים שתפקח על הפעוטונים והגנים הפרטיים.

בשנת 2018 אישרה הכנסת את חוק המצלמות אלא שהחוק לא נתן מענה לתקצוב ולא קבע מי האחראי ליישומו. עיריית אשדוד הרימה את הכפפה - מתחילת הקדנציה הנוכחית החלו הפעולות לגיבוש התכנית על מנת שניתן יהיה ליישמה במלואה או לפחות בחלקה, כבר בתחילת שנה"ל הבאה (1/9/2019).

רישיונות לגנים:

אחת הפעולות החשובות שהעירייה מטפלת בהן היא הסדרת רישיונות לפעוטונים הללו.

חברת המועצה סטלה ויינשטיין אומרת : "אנחנו נהיה הראשונים לפקח על הפעוטונים הללו. רישיון העסק יהיה בכפוף לקריטריונים שכלל משרד הכלכלה ובהם: התאמת המקום לפעילות בהתאם למדדים של המשרד, ציוות סייעות ביחס נכון למספר הילדים, אישור משטרה על העדר עבר פלילי, אישורי הכשרה של צוות הגן למתן עזרה ראשונה ואישור הכשרה מותאמת לטיפול בילדים עבור המנהלת והצוות המקצועי."

טף אשדוד:

גם ההורים זוכים לתשומת לב בתכנית ולרשותם יעמוד האתר "טף-אשדוד" שיספק מידע ודרכו יוכלו להעלות רעיונות, הצעות ייעול ו/או הערות. "כל הפעילות הזאת נעשית בשיתוף עם ארגון הגנים הפרטיים, כך שכולם יצאו נשכרים מהמהלך" מסבירה ויינשטיין.

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי:
"אנחנו עושים כל מאמץ על מנת להסיר דאגה מלב ההורים ולהעניק להם את השקט הנדרש לילדיהם. גני הילדים צריכים להיות מסגרת חינוכית בטוחה עבור כל ילד ואנו נעמוד על כך שזה לא ישתנה". בהתייחסו למחאה הארצית, אומר ראש העיר: "אנו מזדהים עם ההורים ומחזקים את ידיהם. אני שמח על הבשורה שלנו להורים ואני משוכנע שהמודל שלנו יהיה לתכנית סדורה בכל הארץ".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]