צילום: אפרים מלץ

השבוע ערכו חברי מועדון ליונס אשדוד את טקס איש השנה ואנשי המופת של המועדון במסגרתו הוענק אות אשת השנה לנורית טופז, על היותה יזמית מובילה תהליכי שינוי בנושאי קהילה וצרכים מיוחדים.

נורית טופז, האישה שפועלת מאחורי הקלעים ולא נחה לרגע בסיוע למעוטי יכולת ובתיקון חברתי קהילתי ביחס לאנשים עם צרכים מיוחדים, בכללם ילדים ונערים, וכן ביחס לנשים, כבר מזה שנים טובות. טופז אימא לאמילי, ממנה היא שואבת את מקור כוחה לשינויים הגדולים שיוצרת בחייה ובחייהם של אחרים.

היא מכהנת כרפרנטית הצרכים המיוחדים בחברה העירונית, נציגת ציבור בוועדת חינוך ולפרנסתה משמשת כרכזת תעסוקה - מרחב אשדוד אשקלון, לאנשים עם צרכים מיוחדים 'במרכז הישראלי לתעסוקה', ממייסדי תנועת 'אשדודים', חברת ההנהלה המורחבת בויצו אשדוד.

אשת השנה של ליונס אשדוד: נורית טופז

בנאום התודה שלה פתחה טופז וציטטה את עמוס עוז במשפט בעל מסר מרגש במיוחד שללא כל צל של ספק, משקף את תפיסת עולמה ודרך פועלה: "אדם חייב לעשות למען האחרים ולא להעלים עין. אם הוא רואה שריפה, עליו לנסות ולכבות אותה -  אם אין ברשותו דלי מים, הוא יכול להשתמש בכוס, אם אין לו כוס, יש לו כף, ואם אין לו כף - אז יש לו כפית."

באירוע המרגש הוענקו אותות הערכה לשלושה אנשים נוספים, שמשמשים במעשיהם דוגמה ומופת לסובבים אותם, והם: עדנה חקאני אשר פועלת במסירות נפש למען הקהילה בפעילויות להנצחת בנה, סרן אביב חקאני (ז"ל) שנפל בקרב בציר פילדלפי בשנת 2004, ציונה קום, מתנדבת בכל רמ"ח איבריה ומי שמפעילה את המתפרה החברתית שעיקר עיסוקה תיקון מדים לחיילים, ונמרוד ארקליס, ממקימי המשמר האזרחי באשדוד ומי שפועל רבות להנחלת ערך הנתינה לדור העתיד.

צילום: אפרים מלץ

את הטקס המרגש כיבד בנוכחותו ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי ששיבח את המועדון על פועלו ובירך את ארבעת הנבחרים. עוד נכחו בטקס: אינג' צבי צילקר וחברי מועצת העיר ביניהם יניב קקון, המשנה לראש העיר, מאיר אברג'ל והלן גלבר.

רבקה שמיאן, נשיאת מועדון ליונס אשדוד: "זכינו בחוויה מרוממת נפש ערכית ומרגשת ביותר לכל הדעות. אכן בחרנו בארבעה אנשים משובחים ביותר, שלוש נשים וגבר אחד, שריגשו בסיפוריהם המופלאים. היה ערב מפעים ומרגש, אשרינו על שזכינו."

צילום: אפרים מלץ