32 תלמידים מכל בתי הספר התיכוניים שנבחרו בוועדות הבית ספריות, בשיתוף תנועות וארגוני הנוער, קיבלו בראשון האחרון את "אות המצטיין והראוי לשבח העירוני", על התנדבותם במסגרת המעורבות החברתית.

על הבמה נראו מיטב בני העיר - בנים ובנות דתיים וחילוניים, המייצגים את אשדוד הטובה ורואים חשיבות ערכית בלקיחת אחריות חברתית ומעורבות קהילתית. 

במהלך הטקס, נחשפו התלמידים להרצאה מעוררת השראה של השחקן דין מנשניקוב על מה זה להיות ישראלי. דין ריתק את בני הנוער בסיפור העלייה שלו ובהחלטה שלו לעשות את המיטב למען המדינה, ועל הבחירה שלו להתגייס לשייטת 13.

ההרצאה היתה מצחיקה, מרגשת ומרתקת והשאירה את הקהל קשוב ומפרגן. את הטקס המכובד הנחה בצורה מקצועית מיכאל בילאסוב ממועצת הנוער העירונית. 

צילום: מינהל החינוך

כמסורת שנים עברו, בטקס חולקו תעודות הערכה לשתי נשים יקירות הנוער אשר נבחרו על ידי בני הנוער כדמויות משמעותיות בעיר.

שולמית אלמליח – מורה ממקיף א' ובלה רובין – יו"ר ההנהגה ההורית העירונית. רובין תייצג את אשדוד גם בטקס המחוזי של משרד החינוך. 

גם יובל סינדורי, התלמידה הנבחרת העירונית, תייצג את אשדוד בטקס המחוזי של משרד החינוך. יובל הקימה ומפעילה את "הפוני של אבא" – מיזם של התרמות שיער שפועל זו השנה השנייה במקיף ח' ובשיתוף גורמים עירוניים רבים, בהם מועצת הנוער העירונית שגייסה תלמידים רבים אשר השתתפו השנה בניהול הפרויקט.

"מה שמיוחד ב'פוני של אבא" לפי דבריה של יובל, "הוא עצם העובדה שהכל מנוהל ומובל בעזרת בני נוער בלבד". 

באשדוד, יותר מ-70% מבני הנוער מסיימים את חוק לימודיהם כשבידיהם תעודת בגרות חברתית מצטיינת!! נתון זה מהווה גאווה גדולה לעיר ולמערכת החינוך העירונית, והוא מעל החובה הבסיסית של המעורבות החברתית הנדרשת לבגרות חברתית.

צילום: מינהל החינוך

"באשדוד קיימים יותר מ-90 מקומות התנדבות חברתית לנוער ואנו תמיד מחפשים להרחיב ולהגדיל את המעורבות החברתית" אומרת אינדה ומציינת ש"היחידה למעורבות במינהל החינוך פונה לארגונים שונים בעיר שרוצים להיכנס לפעילות בני נוער אצלם, לפנות ליחידה בעירייה במייל [email protected]  או בטלפון 08-9238694". 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]