צילום: רונן נג'אתי, דוברות עיריית אשדוד

זו השנה השנייה שמרכז כיוונים מארח את הכנס המיוחד, יוזמה מבורכת של מינהל החינוך, שהפך למעשה ליום הצדעה לאחד ממיזמי הדגל בחינוך למעורבות חברתית והגברת המודעות האזרחית בקרב תלמידי התיכונים בעיר.   

"זהו יום חג למעורבות החברתית" אומרות אינדה פלינט ואפרת נהרי - מנהלות ההתנדבות הרשותית במינהל החינוך ומארגנות הכנס, ומציינות כי "הנושא השנתי במשרד החינוך הוא ערבות הדדית ובאשדוד אנחנו לוקחים את הנושא צעד אחד קדימה".

ואכן, בחינת הנתונים באשדוד מלמדים כי לא רק שתלמידי התיכון עושים את החובה הבסיסית במסגרת המעורבות החברתית אלא שלמעלה מ-74% מהתלמידים בעיר מגיעים למצוינות חברתית. 

צילום: רונן נג'אתי, דוברות עיריית אשדוד

הכנס המיוחד מפגיש בין התלמידים לבין מוקדי ההשמה והפעילות החברתית. "ביום זה מגיעים נציגים מכל מקומות ההתנדבות וחושפים בפני התלמידים את אפשרויות ההתנדבות במקומות שונים ומגוונים כמו מועדוניות רוווחה, מרכזי למידה לצד תכניות להדרכת טיולים, פעילות במוזיאון אשדוד, תיאטרון ברמוזה, תנועות ואירגוני נוער.. ועוד". 

במינהל החינוך מסבירים כי חלק מאוד חשוב ומשמעותי בהתנדבות הוא שהילד ירגיש שייך ויתחבר לתחום ולמקום בו הוא מתנדב.

ביום החשיפה יכול כל תלמיד ותלמידה למצוא את המקום המתאים להם ולבחור את הפעילות שמדברת אליהם.

צילום: רונן נג'אתי, דוברות עיריית אשדוד

"השנה הכנו סרטים קצרים של למעלה מ-20 מקומות התנדבות כך שהתלמידים יוכלו לצפות ולהכיר מקרוב את מקומות ההתנדבות בעיר" אומרות המנהלות ומציינות כי הרישום נעשה באופן מקוון על יד סריקה של ברקודים כחלק מחזון העיר חכמה והמעבר ההדרגתי לפלטפורמות דיגיטליות. 

במינהל החינוך פונים לעוד ועוד מוקדי פעילות פוטנציאליים ולקראת השנה החדשה הם קוראים לארגונים ולמוסדות המעוניינים לקלוט לשורותיהם תלמידים שיתנדבו אצלם, ליצור קשר עם היחידה למעורבות חברתית בטלפון 08-9238694.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]