בעולם בו הטכנולוגיה מתעדכנת כמעט בכל יום, חווים חלק מהאזרחים הוותיקים, קושי לצמצם את הפער ולהתנהל במציאות היומיומית.

קושי זה גורם לתחושה של חוסר רלוונטיות וקושי בהתנהלות הבירוקרטית מול מוסדות וגורמים שונים הדורשים תקשורת דיגיטלית (בנקים ואתרי קניות לדוג').

השימוש באינטרנט בקרב מבוגרים נמצא כבעל קשר מובהק לרמות גבוהות של תחושת קישוריות חברתית וכתוצאה מזה ירידה בדיווחים על תחושת דיכאון.

צילום: דוברות עיריית אשדוד

עם זאת לפי סקר הלמ"ס משנת 2016 רק 49% מבני ה 65+ משתמשים באינטרנט. 

מרכז אפ 60 פלוס, מרכז הכוון וצמיחה לאזרחים ותיקים בשותפות של עיריית אשדוד, אש"ל ג'וינט והמשרד לשיווין חברתי, לקח על עצמו לארגן סדנה לאוריינות דיגיטלית במטרה להטמיע בראייה שימושית חברתית, את השימושים השונים במחשב ובנייד בקרב בני ה-60 ומעלה.

בין הנושאים שנלמדו היו: גלישה וחיפוש מידע באינטרנט, שימוש בדוא"ל, רישום לאתרים ושירותים אינטרנטיים שימושיים, שימוש באפליקציות שימושיות. 

הקורס הינו קורס ייחודי שהותאם במיוחד לאזרחים וותיקים, הן מבחינת התכנים והן מבחינת ההכשרה של המנחים והוא היה פתוח כאמור לאזרחים וותיקים מכל העיר.

טכנולוגיה בגיל הזהב

מארגני האירוע התרשמו מאוד מרמת היכולות והעצמאות של המשתתפים והדגישו את העובדה כי הצלחת הקורס היתה בזכות המסגרת שהותאמה במיוחד לקצב ולצרכים של המשתתפים כך שאפשרה למידה אפקטיבית ומיטבית. 

"אין לי מילים לתאר את ההרגשה של להיות עצמאי ולמצוא מידע לבד", ציין אחד המשתתפים. אחת הבוגרות ציינה כי "בעבר הייתי שואלת כל הזמן את הילדים והנכדים שלי, ואילו עכשיו אני מראה להם!  אני מרגישה גאה", שניה אמרה: "לא ידעתי שום דבר. היום אני משתמשת במחשב, בטלפון ובווטסאפ חופשי חופשי" ושלישית הודתה "קיבלתי כל כך הרבה מיומנויות שנחוצות ביומיום". 

צילום: דוברות עיריית אשדוד

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]