מנכ"לית הרשות הגב' סימונה מורלי מעודדת ומקדמת את נושא המתנדבים והתרומה לקהילה בארגון, ויחד עם רכז הסיירות העירוני מר שי נקש יציינו השנה עשור של פעילות מתמשכת של סיירת ההורים העירונית.

מפגש זה ,עם אותה אימא התקיים לפני כ-6 שנים ומאז, ההבנה היא שגם המרחב הווירטואלי, גם אם הוא בתוך הבית, במחשב האישי שממוקם בסלון אינו עוד מרחב בטוח ומוגן לא לנו הבוגרים ולא לבני הנוער והילדים שלנו החשופים למגוון גדול של סכנות שצוברות תאוצה בשנים האחרונות, בהן חרם, שיימינג (ביוש), בריונות, אלימות מילולית, פדופיליה, גניבת זהות ועוד.

הדברים הללו המובאים כאן, לא זרים למתנדבי סיירת ההורים הוותיקים ואף לאלו החדשים יחסית זאת מאחר והם נחשפים להם בהכשרות המקצועיות כמו זו שהתקיימה ביום שלישי האחרון טרם יצאתם של המתנדבים לפעילות השטח.

המתנדבים שהגיעו להכשרה במרכז להורות משמעותית, עברו ריענון ואף נחשפו למידע חדש בכל הקורה במרחב הווירטואלי, ואיך אותו מרחב, הופך אט אט לזירה מסוכנת עבור ילדינו ולעיתים אף לנו ,לא פחות מהמרחבים הפיזיים, כגון פארקים וחופים.

את ההכשרה העביר בצורה הראויה לשבח מר שחר כחלון מדריך ברשות העירונית למאבק בהתמכרויות, המלווה באחד מתפקידיו את קבוצת 'רשת ביטחון' המתמודדת בדיוק עם הנושאים הללו ואף מנסה למגרם ולצמצם את אותם מקרי פגיעה.

צילום: שי נקש

הכשרה זו הינה אחת מההכשרות אותם עוברים מתנדבי הרשות במהלך השנה, ובהם מקבלים כלים שונים להתמודדותם עם התנהגויות סיכון של בני הנוער הן הפרטיים, שלהם והן במהלך השיח בפעילות השטח בסיירת.

הכשרה זו מתקיימת סביב שבוע האינטרנט הבטוח  המצוין השבוע במערכת החינוך.

בנוסף כחלק מפעילות הסיירות, עוברים המתנדבים הכשרות שונות ומגוונות במהלך השנה, חלקם בעלי זיקה ישירה לנושאים הקשורים בהתנהגויות מסכנות של בני הנוער (אלכוהול, שימוש בחומרים פסיכו-אקטיביים, אלימות ועוד) וחלקם בנושאים כלליים ומגוונים.

במעמד זה ברצוננו ולברך את כלל מתנדבי הרשות ובני משפחותיהם העושים לילות כימים, בהמשך פעילות התנדבותית פורה ובשנת פעילות מלאה בעשייה למען העיר הקהילה והנוער.

הורים יקרים זכרו גלישה בטוחה=גלישה בהשגחה.

להצטרפות לסיירות הרשות : שי רכז סיירות הורים עירוני  054-3220939

בתמונה: מתנדבי סיירת ההורים של הרשות העירונית ומר שחר כחלון – מדריך ומלווה קבוצת 'רשת ביטחון'.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]