האולפנא לבנות באשדודאולפנת אשדוד זכתה לקבל לשורותיה מנהלת חדשה ,הגב' שלומית אשואל, אשר ביחד עם הצוות ממשיכה להצעיד את האולפנא קדימה. כידוע, האולפנא מתאפיינת במצויינות לימודית ובתעודת בגרות איכותית תוך שילוב תכנית חברתית וערכית עשירה. השנה הדגש הוא על התקדמות ערכית משמעותית.

אחת הסיסמאות שנעדו לסייע בהשגת יעדי השנה הקרובה: "רוצה להתחבר? תתנתקי!" לפיה כל תלמידה מכניסה את מכשיר הפלאפון שברשותה לתיק בתחילת יום הלימודים, ולא משתמשת בו עד סוף יום הלימודים, אפילו בהפסקות! המטרה היא ליצור מרחב "נקי" מהפלאפונים, ולאפשר תקשורת מיטבית, חיבור בין בנות, הרחבת המעגלים החברתיים ושיח רציף ובונה.


לצורך הסברת החשיבות במבצע זה ולצורך הטמעתו, נערכו מעגלי שיח (בשכבות י'-יב') של הצוות עם הבנות בקבוצות קטנות - שכללו פעילויות הסברה, מחקרים בנושא, סרטונים ודיאלוגים מעשירים ומפרים.
מעגל שיח באולפנא
במעגלי שיח השתתפה גם יסמין זראי, תלמידת שכבה י"ב שמשתפת בתחושותיה: "המהלך נכון והכרחי. אנחנו יותר פנויות לסביבה, וכבר לא מחכות ששיעור יסתיים כדי להוציא פלאפון, אלא מרוכזות יותר בלמידה ובהווי הבית -ספרי. מעגלי השיח שנעשו בנושא יצרו דיאלוג אמיתי, ובנות דיברו בפתיחות על הרצון בשינוי כזה גם בחייהן הפרטיים".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]