באותם מרחבים פוגשים מתנדבי הסיירת בבני הנוער ומתקיים שיח בנושאים רבים ומגוונים מתנדבי הסיירת מגישים מידע  לבני הנוער, ובעיקר מהווים כתובת של מבוגר מכיל ואוזן קשבת במרחב הבילוי של בני הנוער.

גם השבוע התקיימה פעילות כזו, אך השונה בפעילות הפעם, היה השיח שנפתח עם קבוצת בני נוער במשפט "אתם הצלתם אותנו פעם...", משפט עם משקל ומשמעות, ובעיקר כאשר מי שאמר אותו היה אחד מבני הנוער באותה קבוצה.

משפט כזה מהווה בסיס משמעותי לשיח, ואכן שיח כזה התקיים. בשיחה של מתנדבי הסיירת שאותה הוביל רכז הסיירת - מר שי נקש עם בני הנוער סיפר הנער לחבריו ולחברי הסיירת למה התכוון - כיצד המפגש שלו ושל חבריו עם מתנדבי הסיירת סייע להם במצב שהיה להסתיים בקטטה אלימה, לולא התערבותם.

הנער סיפר כי במהלך ערב ל"ג בעומר, בזמן שהוא וחבריו נערכו להכנת המדורה וכמיטב המסורת השתמשו לטובת שינוע הקרשים בעגלת סופר, הגיע למקום אחד מעובדי הסופרים, שביום זה עוברים בין המדורות ואוספים את העגלות "שהושאלו" על ידי בני הנוער.

בזמן שהנער וחבריו פרקו ציוד מהעגלה וכאשר עדיין נותר ציוד על העגלה - העובד הגיע אדם ומשך בכוח את העגלה וניסה לקחת אותה מידיהם ואף תקף את אחד הנערים.

בשלב זה הגיעו למקום מתנדבי הסיירת וסייעו בקירור הרוחות. בנוסף, דיווחו על התקרית לקצין התורן באותו ערב - כדי לסייע באיתור התוקף.

הנער סיפר כי לולא הגיעו מתנדבי הסיירת לאירוע, היה זה מסתיים בצורה אחרת לרבות קטטה שלו וחבריו עם אותו אדם.

בתמונה: סיירת ההורים בפעילות | צילום: אהובה נקש

האירוע כאמור הסתיים באופן יחסי טוב, אך יחד עם זאת יכול היה להסתיים בצורה אחרת לחלוטין והימצאותם של המתנדבים הייתה "במקום הנכון ובזמן הנכון".

אם האירוע ותוצאותיו משמעותי בעיניכם ואתם מחפשים אפיק התנדבותי - בו תוכלו להוות מבוגר משמעותי, מכיל ומטיב - מקומכם אתנו בסיירת ההורים של אשדוד, שהשנה תציין עשור לפעילותה. באיחוליי קיץ בטוח ושקט מסיירת הורים אשדוד.

להצטרפות לסיירות הרשות ניתן לפנות לשי רכז סיירות הורים עירוני  054-3220939 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]